Nasza Historia

Ratujemy zwierzęta od 2014 roku

Jest zima 2014 roku Dorota przypadkiem odkrywa w aktualnościach na facebooku post dziewczynki ze Zwolenia, która przez okno szkoły widzi koczujące na śniegu dwa psy. Nasza mała bohaterka przejmuje się ich losem i prosi, za pośrednictwem portalu, o pomoc w ich uratowaniu przed zimnem i głodem. W całym morzu komentarzy pod postem jest tylko jeden konkretny, pisze Dorota, która chce natychmiast uratować te psy. Okazuje się, że Dorota ma ona do pokonania trasę 80 km ale nie zastanawia się i rusza za głosem swojego serca i jedzie na ratunek potrzebującym zwierzakom..
Ten sam post zobaczyła Kasia, miłośniczka psów, która posiada ogromne pokłady energii i pomysłów jak pomagać naszym braciom mniejszym i natychmiast zaoferowała swoją konkretną pomoc w ustaleniu dokładnego adresu oraz sfinansowaniu pobytu psów w domu tymczasowym.
Psiaki zostały uratowane. Jeden z nich, suczka od razu znalazła nowy kochający dom, drugi, samiec Maniuś, o specyficznej urodzie i wymagającym charakterze do dzisiaj przebywa pod opieką Doroty.
Od tego zimowego dnia w 2014 r. Kasia i Dorota działają razem. Do tej pory uratowały ponad 300 zwierzaków. Po kilku latach wspólnego i bardzo intensywnego działania na rzecz ratowania bezdomniaków oraz zwierząt odbieranych ze złych warunków, które nie zaznały dobra i miłości od człowieka założyły Fundację, której celem jest:

1. Pomoc zwierzętom bezdomnym i skrzywdzonym przez człowieka. Ten cel realizowany jest przede wszystkim na terenie, gdzie działa Dom Nadziei. Są to następujące działania:
• zabezpieczanie zwierząt bezdomnych
• monitorowanie dobrostanu zwierząt w gospodarstwach należących do gmin wiejskich w naszym zasięgu, połączone z edukacją opiekunów zwierząt i dostarczaniem karmy tam, gdzie jest taka potrzeba
• odbiór zwierzęcia opiekunowi, kiedy jest taka konieczność najczęściej poprzez dobrowolne zrzeczenie, rzadziej w drodze interwencji
2. Prowadzenie domu tymczasowego i zapewnienie zwierzętom opieki weterynaryjnej z leczeniem włącznie i następnie
3. Poszukiwanie nowych domów tym zwierzętom, które są gotowe do adopcji.
4. Zapewnienie dożywotniej opieki zwierzętom trwale okaleczonym, których nikt nie chce adoptować lub nie nadającym się do adopcji z innych przyczyn, przede wszystkim behawioralnych.
5. Upowszechnianie sterylizacji psów i kotów, szczególnie w terenach wiejskich. Ten cel realizujemy poprzez edukowanie, wspieranie i współfinansowanie zabiegów sterylizacji.
6. Wspieranie rzeczowe i finansowe osób i organizacji opiekujących się bezdomnymi zwierzętami w domach prywatnych
7. Udział w inicjatywach mających na celu zmianę prawnej ochrony zwierząt oraz egzekwowanie istniejącego

Siedziba: ul. Pańska 73/503; 00-834 Warszawa
Dom Tymczasowy : Podgórze 3, 26-807 Radzanów
Tel: 733727337

Nasz zespół

To zespół, który tworzy fundację Psi Grosz, może chcesz do nas dołączyć?

Katarzyna Sudbury

Prowadzi Fundację. Zapewnia byt, organizuje wsparcie. Odpowiada za wszelkie sprawy urzędowe, prawne, marketing i finanse.

Dorota Szczepniak

Serce fundacji. To ona zauważy zwierzę w rowie, zatrzyma się i zabierze... Prowadzi dom tymczasowy zwany Domem Nadziei w Radzanowie k, Białobrzegów radomskich.

Ewelina Dąbrowska

Pomaga nam promować nasze zwierzęta. Anioł Empatii. Kończy studia medyczne w Łodzi.

Nasze media

Jesteśmy obecni w social mediach, znajdziesz tam więcej informacji, zdjęć i filmów z naszej działalności

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner