Procedura jest prosta, to nic trudnego

Adopcja musi być świadomą i przemyślaną decyzją. Sam proces nie jest trudny.

Procedura Adopcyjna

1

Zgłoś się

2

Wypełnij ankietę i umowę

3

Poczekaj na nasz kontakt

Żelazne Zasady

1. Nie wydajemy zwierząt „na podwórko”, bez dostępu i prawa pobytu w pomieszczeniach mieszkalnych. W szczególności nigdy nie wydajemy zwierzęcia na łańcuch.
2. Nie dyskryminujemy nikogo lecz dobieramy zwierzę do potencjalnej rodziny.
3. W większości przypadków opiekun przywozi psa. Po weryfikacji warunków a miejscu, mimo pomyślnego przejścia poprzednich etapów procedury, może odmówić wydania zwierzęcia.
4. Wydajemy zwierzęta wyłącznie na podstawie umowy adopcyjnej, której wzór znajduje się poniżej.
5. Jeżeli adoptowane są szczenięta/kocięta wymagana jest kastracja/sterylizacja po osiągnięciu wieku dojrzałości zwierzęcia.
6. Zwierzęta wydajemy zaczipowane, z pełnym pakietem szczepień, każdy z książeczką zdrowia, dorosłe zwierzęta wydajemy wysterylizowane.

Przebieg Adopcji

1. Rozmowa telefoniczna w trakcie której przeprowadzany jest wywiad przedadopcyjny.
W ogłoszeniach zawsze podawany jest numer telefonu opiekuna i prośba o kontakt telefonicznych. To jest etap bezwarunkowo konieczny.

2. Ankieta i akceptacja treści umowy.

3. Zależnie od potrzeb indywidualnego psa- może być wymóg cyklu spotkań przedadopcyjnych

4. Wizyta przedadopcyjna (opcjonalna).

5. Monitoring poadopcyjny.

Jak się przygotować do odpowiedzialnej adopcji:

  1. Decyzja o przyjęciu czterołapa do rodziny musi być decyzją wszystkich jej członków. Jeżeli mieszkasz w wynajętym lokum, sprawdź, czy właściciel lokalu zgadza się na zwierzę.
  2. Wybór zwierzęcia do adopcji powinien być dostosowany do twoich możliwości: wieku, sytuacji rodzinnej i zawodowej oraz stylu życia i stanu zdrowia, szczególnie jeśli ty lub ktoś z rodziny cierpi na alergie.
  3. Zadbaj o przyszłość swojego przyszłego przyjaciela zapewniając mu zastępczą opiekę w sytuacjach, kiedy ciebie by zabrakło.
  4. Pamiętaj, że zwierzę niekoniecznie będzie słodkim przytulaskiem, okazującym ci wdzięczność za danie mu domu. Zastanów się czy jesteś w stanie zaakceptować agresję lękową czy stres separacyjny i wynikające z niego niepożądane zachowania, takie jak niszczenie twojego mieszkania lub nieustanne szczekanie i czy znajdziesz w sobie chęci i siłę, by ze zwierzęciem pracować , nawet gdy wymaga to specjalistycznej, płatnej pomocy.
  5. Jeżeli masz dzieci, upewnij się, że rozumiecie wszyscy, iż zwierzę to nie zabawka. Nie zawsze ma ochotę się bawić, być przytulane czy głaskane. Potrzebuje swojej przestrzeni jak każde z nas. Na naruszanie spokoju może zareagować obronnie lub zacznie się wycofywać, tracąc więź z opiekunami. Przygotuj całą rodzinę do zrozumienia potrzeb zwierzęcia i ich poszanowania.
  6. Jeżeli masz już zwierzęta-domowników (rezydentów) musisz sprawdzić, czy będą w stanie zaakceptować nowego członka rodziny. Szczegóły postępowania omów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej z opiekunem planowanego do adopcji zwierzęcia.
  7. Zapoznaj się z podstawami wyznaczania zwierzęciu miejsca w jego nowym stadzie, tak by nie dawać mu sygnałów, że ono rządzi . Zrozum, że zwierzę może się starać zająć jak najwyższą pozycję w hierarchii i bądź przygotowany, że szereg zachowań trzeba będzie z nim przepracować.
  8. Adoptując zwierzę przyjmujesz na siebie określone zobowiązania wobec organizacji wydającej je do adopcji: zgadzasz się na monitorowanie dobrostanu zwierzęcia po adopcji, masz obowiązek informować o zmianie swoich danych kontaktowych oraz, jeżeli otrzymujesz zwierzę nie wysterylizowane/wykastrowane – twoim obowiązkiem jest wykonanie zabiegu w najszybszym możliwym terminie. Nie wywiązanie się z tych zobowiązań może, i często skutkuje, odebraniem zwierzęcia
  9. Miej świadomość, że celem fundacji jest znalezienie zwierzęciu jak najlepszego domu. We wszystkich decyzjach kierujemy się wyłącznie dobrem zwierzęcia.

Pobierz dokumenty adopcyjne, uzupełnij je i odeślij na nasz adres: kontakt@psigrosz.com lub skorzystaj z formularza

Formularz Kontaktowy

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner