Dzień Praw Zwierząt

Dzisiaj Dzień Praw Zwierząt. Święto wprowadzone przez Klub Gaja dla podkreślenia wagi przyjętej przez polski parlament Ustawy o ochronie zwierząt (1997 r.). Petycję Klubu Gaja za wprowadzeniem ustawy podpisało wówczas 600 tysięcy osób.

27 lat później nadal brakuje nam dobrego prawa i, jeszcze bardziej, egzekwowania tego, które jest. Co nie działa, wiemy wszyscy aż do bólu. Ale złorzeczenie, frustracja, gniew nam nie pomogą. Trzeba było 600 tys. ludzi, którym chciało się podpisać petycję, nie tylko pisać skargi do Pana Boga… Dzisiaj może trzeba będzie powtórzyć wyjście masą, by zmusić do zmian szybszych i skutecznych.

Mamy w Sejmie Parlamentarny Zespół ds. Ochrony Praw Zwierząt – 35 posłów i 1 senator. Kontakt, lista członków oraz wykaz tematów sesji (prac) są tutaj: https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=ZESPOL&Zesp=881

Na tapet do tej pory wzięto:

  • Obowiązkowe czipowanie – skierowano pisma do Ministra Rolnictwa i Ministra Cyfryzacji. CO DALEJ? SPYTAJMY!
  • Zakaz fajerwerków – JAK IDZIE? SPYTAJMY!
  • Wybory samorządowe a dobrostan zwierząt – CO DALEJ? SPYTAJMY!
  • Reforma gospodarki łowieckiej – DO CZEGO DĄŻYMY I Z JAKIM SKUTKIEM? SPYTAJMY!
  • Ochrona ptactwa – siedliska, polowania, ptaki żyjące w mieście. CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO? SPYTAJMY!

Każdy powinien wejść na tego linka, zapoznać się z przebiegiem sesji (są nagrania) i zainteresować się, co dalej. Zamiast pisać oburzone komentarze pod postami o zwierzęcej krzywdzie, męczarni czy śmierci, napiszcie do posła, posłanki lub senatora. Niech każdy z nich czuje się obserwowany i rozliczany przez setki i tysiące wyborców różnych opcji. To jest nasza prośba na Dzień Praw Zwierząt. Prawo zmieniają WSZYSCY. Każdy z nas. Piszcie do nich o tym, co wam leży na sercu. Niech ich skrzynki mailowe się zapełnią. Każdy poseł ma własną, jak będziecie potrzebowali pomocy w znalezieniu adresów do skrzynek poselskich, piszcie!

WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner